2014. január 25., szombat

4. rész


Egyszerűen gyönyörű volt a ház! Egy gyönyörű ház gyönyörű kerttel.

(ez a ház elölről)
-Hát ez lenne ház! Természetesen a kert az én érdemem! -mondta Rafael miközben körbevezetett a ház udvarán
-Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyönyörű! -mondtam mire a hátsókerthez értünk
( a hátsókert egyenesen a tóra nézett ami gyönyörű volt! )

-Na és ezt is én csináltam!-monda elégedetten
-Nem gondolod, hogy egy kicsit öntelt vagy? -kérdeztem mosolyogva és a házat megkerülve elindultam az ajtó felé
-Hát lehet-mosolyodott el és bekísért
Mikor beléptem megláttam a nappalit és a nappaliban anyát és Pault 
-Szia kicsim már nagyon vártunk!-mondta anyu mosolyogva
-Sziasztok!-mondtam kissé félénken
-Bonjour! Vagyis szia! -mondta franciásan Paul
-Gyere megmutatom a szobád!- indult meg anya miközben én csak követtem a bőröndömmel.
-És Claire? Ő hol van?-kérdeztem
-Ő nyári táborban van-mondta és benyitott egy szobába.
-Ez az én szobám? Ez eszméletlenül nagy és nagyon szép!-mondtam meglepetten
-Igen a tied! Örülök hogy tetszik! Most megyek és hagylak nyugodtan berendezkedni! -mondta és kiment
A szobám eszméletlenül gyönyörű volt.
(a szobám külön fürdőszobával)
Bepakoltam a ruháimat a szekrénybe és kidíszítettem az otthoni apróságaimmal a szobát. Berendezkedtem de utána nem tudtam mit csináljak. Leültem a gépem elé és gondoltam ha mást nem tudok csinálni akkor majd gépezek...anya egyszer csak bejött.
-Szia! Csak azt szeretném mondani, hogy közeledik a nyár vége és akkor neked suliba kell majd járnod de nem tudsz franciául! Ezért arra gondoltam, hogy hívok egy nyelvtanárt akivel iskolakezdésig tanulhatnál nyelvet!-mondta mosolyogva
-Hát tudod én ebbe bele sem gondoltam!-néztem rá kicsit ijedten
-Tudom de sajnos muszáj lesz! Holnapra hívom a nyelvtanárt rendben?
-Persze! Muszáj lesz...-mondtam unottan mire ő egy mosollyal kiment az ajtón
Későre járt de én még kicsit sem voltam fáradt...Ezért úgy gondoltam bekapcsolom a Tv-t de mire bekapcsoltam rádöbbentem, hogy franciául mennek a műsorok ezért nem fogom érteni. Ötlet nélkül lefeküdtem aludni. Másnap korán keltem. Olyan hajnali 5 óra lehetett. Lezuhanyoztam, felöltöztem,
(ezt vettem fel mivel egy kicsit nyirkos volt az idő kora reggel)

Lementem csendben a konyhába, hogy csináljak magamnak egy pohár turmixot. Kinyitottam a hűtőt és olyan kajákat láttam amilyeneket még soha! De szerencsére sok gyümölcs volt az alsó polcokon. Kivettem egy tál epret, citromot, banánt  és egy fél dinnyét. Kivittem a futócipőmet (amit még régebben kaptam hátha majd használom) hogy majd a nyirkos füvön fölveszem a papucs helyett de nagy meglepetésemre a fű egyáltalán nem volt vizes. Elkészítettem az epres-citromos-banános  turmixot és összevágtam a dinnyét majd kiültem a hátsó kerti kis asztalhoz.

Megettem a gyümölcsben gazdag reggeleimet és föl mentem a szobámba fogat mosni.Anya bejött a szobámba, hogy szóljon itt van a nyelvtanár.Lementem a tanárhoz a nappaliba ahol elkezdtünk tanulni...Így ment ez a nyár végéig.Közben Claire is haza jött így az egész család együtt volt az utolsó nyári napon. Anyával elmentünk megvenni a könyveket a suliba. Mivel az alapokat megtanultam Franciából nem aggódtam a nyelv miatt. De az osztály miatt annál inkább. Lefeküdtem aludni, de inkább csak forgolódtam, hogy milyen lesz a holnap...















Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése