2014. január 5., vasárnap

2. rész

Valami hirtelen kizökkentett a gondolkodásból. Kopogtak.
-Gyere be! -apu belépett az ajtón
-Csak beszélni szeretnék veled.-mondta és leült az ágyam szélére
-Miről?-késő volt ezért meglepett ezzel
-Hát a munkámról lenne szó.Nemrég hívtak telefonon.
-És? Kirúgnak vagy mi? -kérdeztem ijedten 
-Nem,nem erről van szó.hát ...tudod...áthelyeznének.
-Hova? Valahova a...-félbeszakított
-Nem...tudod olyan helyen dolgozom aminek külföldön vannak kisebb cégépületei tehát...
-És megyünk külföldre??? Hova? -kérdeztem izgatottan
-Én megyek mert te nem jöhetsz velem...
-Miért? Hova mész? Miért nem  vihetsz magaddal?-nem értettem miért nem mehetek vele 
-Hát mert ...tudod ... az Északi-sarkra megyek ott van a ...-  félbeszakítottam
-Hogy micsoda?? Miért küldenek oda??
-Tudod mert itt ezen a helyen nincsen rám szükség...ott pedig pont üresedés lenne és mivel ez a munkám máshoz nem értek muszáj lesz! 15 éve vagy velem és anyádat nem láttad. Most itt az idő, hogy őt is megismerd...
-Várj! Tehát Francia országba küldesz ????
-Igen és remélem megérted...-mondta bizakodóan
-Hát nem értem... 
-Ne haragudj így lesz a legjobb! Remélem nem fogsz rám haragudni... Holnapután kedden indulunk.
-Máris? És akkor ott fogok tanulni?
-Igen erről beszéltem anyáddal, hogy lehet magántanárod és a nyáron franciát kell majd tanulnod
-De nem is ismerem őket ! Mármint anyuékat! 
-Tudom... De majd holnap megbeszéljük most aludj mert holnap pakolni fogunk egész nap.
-Rendben. Szeretlek és jó éjt! Hiányozni fogsz! -Mondtam szomorúan és nem tudtam mi lesz ezután mert egy kisebb sokkot kaptam a hirtelen hírtől...
-Nekem is te! -és kiment a szobámból

Este alig tudtam valamit aludni csak azon gondolkodtam, hogy  mik kellenek mit fogok ott csinálni és ,hogy milyen lesz az új iskola és sikerül-e megtanulni az alap franciát? 4 órakor kezdtem el álmosodni egy fél óra múlva sikerült elaludnom. Reggel 11 órakor keltem (nem  csoda) és lebaktattam reggelizni. Apa már a kanapén ült a kávéjával. Én csináltam pár palacsintát és leültem mellé. 10 Percig némán ültünk egymás mellett amikor megtörtem a csöndet.
-Kérsz palacsintát?-kérdeztem
-Ömm ...nem köszönöm. -válaszolt de máshol jártak a gondolatai-Ha megetted akkor menjünk pakolni oké?
-Rendben.
Miután megettem vagy 5 palacsintát nagy nehezen felvonszoltam magam az emeletre.Bementem a szobámba és körülnéztem. Elkezdtem pakolni. Kiszedtem az összes ruhát a gardróbból és az ágyamra dobtam mire eszembe jutott , hogy bőrönd nélkül nem megyek semmire. Kiszaladtam a szobámból le apuhoz.
- Hol vannak a bőröndök?-kérdeztem sietve
-Hát azthiszem a szobában a szekrény alatt és benne-mondta mosolyogva én egy köszönömmel elviharzottam.
Belepakoltam az összes ruhámat,amik meg kicsik voltak már rám, mentek egy zacskóba azzal a szándékkal, hogy a kukában végzik. 1 óra múlva  gyorsan körbenéztem a szobámban. Mindent elpakoltam amit magammal szerettem volna vinni kivéve ami még kelleni fog holnap reggel. Lementem a nappaliba apához. Ő is kész volt és úgy döntöttünk elmegyünk egyet mozizni és az után pedig  egy étterembe. Elmentünk megnézni egy vígjátékot aztán az étteremben leültünk az ablak melletti asztalhoz. Elkezdtünk beszélgetni.
-Lesz egy apró gond a repülővel-mondta 
-Mi? -kérdeztem kicsit furcsállóan 
-Külön géppel megyünk tehát egyedül mész egy gépen, ami a magasban lesz és sokáig lesz a magasban és lehet bármi baj és meghibásodhat valami és...-mondta zaklatottan és egyre gyorsabban mire én félbeszakítottam
-Ne aggódj nagy vagyok és nem lesz semmi baj! -próbáltam megnyugtatni mire ideért a pincér
-Jó estét itt az étlap, mit hozhatok inni?
-Én mentes vizet szeretnék-mondta apa
-Én is! Jó lesz az -mondtam mosolyogva
-Rendben máris hozom -mondta a pincér
Másfél órát ültünk az étteremben aztán hazaindultunk.Olyan fél 7-re haza is értünk. Elmentem tusolni,fogat mosni meg mindent amit kell, aztán bementem a szobámba. Csörgött a telefon én felvettem.
-Szia! Csak azért hívlak, hogy holnap a reptérre érted megy egy férfi-mondta valaki francia akcentussal,egyből tudtam ki az
-És honnan fogom tudni ki az aki értem jött?? -kérdeztem jogosan
-Hát...Nem is tudom...Mondjuk bézs zakó és mályva ing lesz rajta 
-Rendben de miért is jön és ki is ő??
-Azért megy mert egyedül nem jöhetsz! És az egy érdekes történet, hogy ki is ő...
-Na de akkor is ki és hogy hívják?Ja és tud Magyarul?-kérdeztem ismét
-A kertész fog érted menni. Rafael és tud... egy kicsit biztos
-Komolyan a kertészt küldöd értem??? És még nem is biztos,hogy tud magyarul? És mennyi idős?  Csak hogy tudjam milyen férfit keressek azonkívül, hogy röhejesen fog kinézni.
-Ne haragudj csak őt tudom mert nincs más aki elvállalta, hogy ilyen messzire utazzon! És 19 éves most lesz 20-mondta zavartan
-Van egy 19 éves kertészetek?-kérdeztem nevetve
-Igen van! Na de most menj aludni mert korán keltek korán indultok! -mondta ez is  nagyon zavartan
-Rendben jó éjt! -elköszöntem és lefeküdtem
Másnap tényleg korán keltünk. 5 órakor még összepakoltam a maradék cuccomat amiket elől hagytam.Taxival neki is indultunk.
(Ezt vettem fel,mivel úgy gondoltam a repülőn lehet, hogy hűvös lesz,de azért nyár van! )
A reptéren megvettük a 2 jegyet és elindultunk valahova ahol le lehet ülni.
-Hiányozni fogsz! -mondta apa
-Nekem is!-mondtam és elindultunk
Elkezdtem nézelődni, hogy hol lehet az a fiú akit anya küldött értem.Egyszer csak bemondták, hogy mindjárt indul a gépem, de sehol sem találtam a kertészt...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése