2014. január 25., szombat

3. rész

Kétségbe estem, hogy mi lesz ha nem találom meg. Egyszer csak megláttam ahogy egy magas fiú az alacsony fejek felett fürkészett, méghozzá  bézs zakó volt rajta. Egyből tudtam, hogy ő az. Gyorsan elköszöntem aputól és megindultam a fiú felé. Átvergődtem magamat a nehéz bőröndömmel a sok emberen és megálltam előtte.
-Rafael ugye? -mondtam mosolyogva
-Oui! -mondta ő is mosolyogva és elindult a repülő felé
-Várj!-mondtam hangosan mire ő hirtelen megállt és rám nézett
- Mi a baj? -kérdezte mosolyogva miközben látta, hogy alig tudom már húzni a bőröndjeimet
-Tudom hogy nem ezért jöttél de segítenél?
-Oui! Látom nem bírod- mosolygott és elvette tőlem a bőröndöket
Csendben mentünk egymás mellett egészen az ülésekig. Leültünk egymás mellé (én belülre ő kívülre) és elhelyezkedtünk mire ő elkezdett kérdezősködni.
- És hány éves vagy?- kérdezte reménykedő mosollyal az arcán
- 16, három nap múlva leszek 17 -vágtam rá gyorsan
- Miért kell Francia országba menned?
- Tudod ez egy hosszú történet nem szeretnék most erről beszélni-mondtam fáradtan
- Rendben. Akkor...Hagylak aludni-mondta mosolyogva és elfordult
Én még egy darabig bámultam őt aztán elaludtam. Arra keltem, hogy valaki folyamatosan a nevemet mondja.
-Adél! -mondta hangosan
-Igen? Mi történt? Ott vagyunk? -kérdeztem még egy kicsit bágyadtan
-Ja! Nem még nem... Csak a hölgy kérdezi, hogy kérsz e mogyorót? -kérdezte csillogó szemekkel
-Most komolyan ezért keltettél fel? -kérdeztem dühösen
-Hát...Igen -mondta
-Te nem vagy normális! -mondtam mosolyogva és visszaaludtam
Pár óra múlva...
-Adél! Ébredj! Megérkeztünk-mondta Rafael
-Máris megérkeztünk??-kérdeztem döbbenten és eléggé fáradtan...
-Gyere mennünk kell a bőröndökért!
-Megyek már nyugi!-mondtam, és nekiálltam összeszedni a dolgaimat amik nálam voltak
Lesiettünk a repülőről a bőröndökhöz. Kivettem a bőröndjeimet és bele néztem mindbe. Meglepetésemre nem az én dolgaim voltak benne!
-Te jó ég!!!!!-kiabáltam
-Mi az?-kérdezte Rafael
-Ez nem az én bőröndöm! -mondtam aggódó hangon miközben elkezdtem a siető embereket fürkészni
-Ott van!!-kiáltottam és elkezdtem rohanni egy házaspár felé akiknek ugyan olyan bőröndjük volt mint nekem
-Várj!-kiáltott utánam Rafael és a bőrönddel utánam sietett
Mivel nem vagyok egy sport kedvelő eléggé kifáradtam a nagy futásban... Megálltam a házaspár előtt és fulladozó hangon köszöntem nekik.
-Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy megállítottalak titeket de... az az én bőröndöm!-mondtam kétségbeesetten mire ők egymásra néztek és elkezdtek nevetni és franciául motyogni majd kikerültek és tovább álltak...
-Hé Adél mi történt??-kérdezte Rafael mire odaért hozzám
-Nem értették amit mondtam! Azt hiszem franciák voltak ezért neked kéne velük beszélned...-mondtam bizakodóan
-Rendben várj meg itt!-nyomta a kezembe a bőröndöket és elfutott
Én csak vártam és vártam... a várakozás csak 10 perc volt de igazából 1 órának tűnt az aggodalomtól. Egyszer csak megláttam Rafaelt a bőröndökkel és a házaspárral.
-Na megvolnánk! -mondta és kicserélte a bőröndöket
-Je suis désolé!-mondta a pár női tagja és kézen ragadta a férfit
-Azt monda, hogy ne haragudj...-fordította Rafael
Elmosolyodtam. Elmentek a saját bőröndjükkel mire én megnyugodtam ,hogy végre az én  bőröndöm van nálam.
-Akkor mehetünk?-kérdezte Rafael
-Igen már minden rendben ez  az enyém!-mondtam boldogan
-Rendben mennyünk
Taxival mentünk 1 órát körülbelül mire megérkeztünk. Kiszálltam és megláttam a házat...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése